Cilt Bakımınızı Çikolata İle Yapın

Özellikle kadınların çok sevdiği, mutluluk hormonunu artıran, sivilcilere ve şişmanlığa sebep olduğu için kaçılan çikolatayı cilt bakımınız için kullanabilirsiniz. Son zamanlarda birçok kişi kozmetik ürünleri yerine doğal yollardan yararlanarak kendi kişisel bakımlarını yapıyor. Aslına bakarsanız bu çok daha etkili ve sağlıklı bir yol. Biz bu yazıda mucize çikolatanın cilt üzerindeki olumlu etkilerinden siz değerli okuyucularımıza kısaca söz edeceğiz.

cikolata

cikolata

Çikolata Maskesi

İlk önce belirtmek gerekir ki gerçek çikolata rengi siyahtır. Kakao oranı yarıdan fazla olmalıdır. Evet aslında bahsettiğimiz bitter çikolata. Bitter çikolata en sağlıklı olanıdır. Gerçek ve saf bir çikolatanın içeriğinde polifenoller, potasyum, magnezyum, fosfor ve bolca E vitamini bulunur.

cikolata maskesi

cikolata maskesi

Çikolata maskesi ile cildinizi besleyebilirsiniz. Gereken malzemeler yarım bardak kakao, bir çorba kaşığı süt kreması ve 1 tatlı kaşığı bal. Bunları karıştırın ve üzerine de isteğe bağlı olarak bitter bir çikolatayı buharda eritin ve ekleyin. Sonra bu karışımı iyice harmanlayın. Yüzünüze boynunuza bolca sürün. Bu şekilde 15 dakika bekleyin. Sonra ılık su ile durulanın.

Yanıtla