Zor Şekil Alan Saçlara Pratik Çözüm Önerileri

Gün içinde giyilen kıyafette göre farklı saç modelli ile tam bir uyum yakalanması ile günlük kombinasyon tamamlanabilir. Bu anlamda en değerli aksesuar olan saçlar bazı günlerde istenen şekillere girmeyerek canınızı sıkabilir.

saç modeli

saç modeli

Özellikle bazı saçlarda bu sorun sürekli olduğu için kişiler hep aynı model saç ile günlerini geçirmek zorunda kalabiliyor. Bunun önüne geçmek aslında sanıldığı kadar zor değil. Birkaç pratik çözüm önerisi il artık saçarlınız istediğiniz stile bürünebileceğiniz göreceksiniz.

Günlük Kombinasyon İçinde Hareketlenen Saçlar

Günlük kombinasyon içinde at kuyruğu yada topuz yapmaktan artık sıkılanlar için birkaç pratik çözüm önerisi sunabilirsiz. Özellikle sönük ve cansız olan saçarla şekil vermek biraz zordur. Bunun için saçarlınızı öne doğru atın ve saç spreyiniz saç diplerinize doğru uygulayın arkasından parmaklarınız ile en doğru hacim de kalmasını sağlayabilirsiniz.

saç yapımı

saç yapımı

Saçlarınızı düzgün ve düzenli bir görünüm içinde olmasını istiyorsanız. Topuz ya da saç örgüsü içine şık toka ve aksesuarlarını kullanarak farklı bir hava katmanız mümkün. Saçlarınızın dip boya ihtiyacı olduğu bir zamanda iseniz fakat buna zamanınız yok ise hemen bir maşa ile saçlarınızı dalgalandırın. Yoğun jöle ya da saç spreyini özellikle saç uçlarına uygulayarak hacimli ve dalgalı bir görüntü elde ederek dikkatin uçlara kaymasını sağlayabilirsiniz. Bu ve buna benzer hileler ve püf noktalar ile saçınıza yeni modeller uygulayabilirsiniz.

Yanıtla