Hastalıklara Karşı Doğal Antibiyotik

Sonbahar kış aylarında hastalıklar daha da artsa da diğer aylarda da görülebilmektedir. Hastalıklara yakalanmamak için öncelikle kendinize çok iyi bakmanız gerekir. Soğuk havalarda terlemekten sakınmanız oldukça önem taşır. Bu sebep ile hava soğuk diye kat kat giyinmek doğru bir yaklaşım olmaz. Soğuk havalarda dikkat etmeniz gereken bir başka detay ise hastalıklara karşı doğal antibiyotik kullanımına yer vermedir. Hasta olmadan da kullanacağınız doğal antibiyotikleri hastalık sırasında da kullanarak sağlığınıza daha kısa sürede kavuşmanın avantajını elde edebilirsiniz.

Doğal antibiyotik tercihleri ise soğan ve sarımsaktır. Bu mucizevi ikili sağlıklı olmak için bizlere avantajları sunuyor. Özellikle soğan suyu küçük çocuklarında hastalıklara karşı direnç kazanmasına etki ederken hastalığının da kısa sürede atlatılmasına etkili bir seçenektir.

Soğan Suyu Nasıl Yapılır?

Hastalıklara karşı direnç kazanmamıza etki eden soğan suyu aynı zamanda sağlıklı olmamız açısından da ayrıcalıklı bir tercihtir. Sadece yetişkinler değil çocukların tüketimi içinde uygun olan soğan suyunun hazırlanması için ihtiyacınız olan soğan ve baldır. Eğer bal yok ise ya da bala karşı alerjik bir durumun bulunuyor ise bal kullanımın yerine toz şekere de yer açabilirsiniz.

Soğanı soyup yıkadıktan sonra uç kısmından içi oyulur. Oyuk olmayan dip kısma birkaç bıçak darbesi yapılır ve içine bal ya da toz şeker konularak bir gece bardak içinde bekletilerek suyunu salması beklenir.

Yanıtla