Hayatımıza Hoşgeldin Orkide!

Orkide, hoş görünümlü bir çiçek olup basit bir anlatıma ya da kalıba sığdırılamayacak kadar zarif ve tarifsizdir. Victoria Dönemlerinde İngiltere’de sadece soylular tarafından yetiştirilirken günümüzde her eve kolayca girmektedir.  Bunun nedeni ise erişilemez fiyatlarının artık makul fiyatlara çekilmesidir. Saraylarda soyluların çiçeği olmasıyla nam salan bu çiçek sayesinde asrtık her ev bir saray.

orkide

orkide

Ruhunuzu Besleyin

Çiçek yetiştiriciliği sadece bir çiçeği büyütüp beslemenin ötesinde ruhun beslenmesidir esasında. Bunun için de olabilecek en güzel çiçeklerin başında Orkide gelir desek yanılmış sayılmayız. Her renginin ayrı güzellikte can bulduğu  bu çiçekler evlerin cam önleri için sergiye açık hale gelmiştir. Ayrıca sadece kendimize değil hediye olarak başkalarına aldığımız orkideler çoğu zaman kutlama çiçeğidir. İş tebriği, mutlu bir doğum haberi, patrondan gelen beklenmedik terfi için arkadaşlardan ya da yakın çevreden gelen ruh parçasıdır orkide. Gözümüzün güzelliği, içimizin ferahlaması ve daha nicesi. Ancak bütün bunların yanı sıra öyle bir dezavantajı var ki işin o da şu: yetiştirmesi hiç de kolay değil. Emek istiyor bunun da yolu sevgiden geçiyor. Bunun için adımları özetleyecek olursak karşımıza şu tablo çıkıyor.

orkide çiçeği

orkide çiçeği

  • Önce alın, o kendini sevdirecek.
  • Sonra sevin.
  • Toprağını kuru bırakmayacak şekilde sulayın.
  • Açan çiçeklerini izleyin.
  • Daha sonra ise sevinin. Ki bir canlıya su oldunuz, hayat verdiniz. O da size bunun karşılığını olabilecek en tayflı şekilde sunacaktır.

Yanıtla