Kronik Sinüzit Tedavisinde Yeni Yöntem Balon Sinoplasti

Sinüzitten muzdarip insanların sayısı yabana atılmayacak kadar fazladır. Nemli havalarda iyice depreşen sinüzitiniz kronik bir hastalık haline gelmiş ise şimdi sizi bu dertten kurtaracak üstün bir tıp teknolojisi ile tanıştırmak istiyoruz.

Balon Sinoplasti Nedir, Operasyon Nasıl Uygulanır?

Özel dizayn edilmiş optik sistemler ile ilişkilendirilen balonlar yardımı ile sinüs kanallarının genişletilmesi işlemine “Balon Plasti” adı veriliyor. Genel ya da lokal anestezi altında yapılan operasyon önce endoskopi ve kateter yardımı ile dar sinüs kanallarına balon dediğimiz özel bir tıbbi malzeme yollanıyor ve bu bölgede şişirilen balon yardımı ile kanallar genişletilmiş oluyor.

sinüzit

sinüzit

Balon Plasti Yöntemini Diğerlerinden Ayıran Özellikler Nelerdir?

Balon Plasti yöntemin ilgi çekici özelliklerinden biri herhangi bir dokunun kesilip çıkartılmadan yapılabilmesi olarak açıklanıyor. Sinüs kanallarının dokulara zarar vermeden genişletilebilmesi ile işlem sonrası acı, kanama, ağrı veya daha sonraları skar dokuların gelişmemesi ya da burun iç yapışıklığı gibi problemler yaşanmıyor olması. Operasyondan sonra 1 günlük süre içinde normal günlük yaşantınıza dönebiliyorsunuz.

sinüzit  tedavisi

sinüzit tedavisi

Balon Sinoplasti Kimler için Uygun Değildir?

Balon Plasti operasyonu, yoğun polipli, burun veya sinüs kanallarında tümör olan kişiler dışında, yaş, cins fark etmeksizin kronik sinüzit sorunu olan hemen herkese uygulanabiliyor. Nihai kararı vermek için elbette önce doktor fizik muayenesi ve sinüs tomografisi sonuçlarının değerlendirilmesi gerekiyor. Ancak, başka tedaviler ile aynı anda yapılmasında da bir mahzur görülmüyor.

Yanıtla