Makyaj ile Burun Nasıl Küçültülür?

Kadınlar çoğu zaman burunlarının görüntüsünden ve estetiğinden memnun olmadıkları ile şikayetlerde bulunurlar. Burun için estetik operasyon yaptırmak istemeyenler ise çareyi makyaj uygulamalarında bulabiliyor. Ancak bu noktada da çok dikkatli olunması gerekiyor.

Makyaj ile burnu olduğundan daha küçük ve estetik gösterebilmek için ilk önce iyi bir fondöten seçmeniz gerekiyor. Fondötenin daima koyu renklerden seçilmesi ise kritik bir önem taşıyor. Uzun burunlu olan kadınlar aynı zamanda koyu renkli kapatıcıları burun uçlarına uygulayarak da burunlarını olduğundan daha küçük göstermeyi deneyebilirler.

burun

burun

Geniş buruna sahip kadınlar ise burunların yan kısımlarına gölgelendirme uygulayabilirler. Bu uygulamalar sayesinde burun olduğundan daha estetik gözükmeye başlar.

Burun Tiplerine Uygun Çözümler

Kemikli ve iri bir buruna sahip olduğunuzu düşünüyorsanız koyu renkli kapatıcıları uyguladıktan sonra makyaj fırçası yardımıyla kapatıcıları eşit şekilde dağıtarak işlemi tamamlayabilirsiniz. İşlem sonrasında burnunuzdaki kemikli yapı daha doğal ve estetik bir görünüme kavuşmaya başlar.

Burnunda yamukluk bulunan kadınlar ise gölgeleme işlemini yapmalıdır. Burnun açık olan kısmına koyu renkli gölgelendirmeler yapıldığı zaman diğer tarafa da açık renkli gölgelendirmeler yapılabilir.

burun kontürü

burun kontürü

Bu makyaj hilelerin doğru şekilde uygulanması etkili sonuçlar elde edebilmek için son derece önemlidir. Makyaj ile burun küçültme işlemi yapılacaksa daima kapatıcı üzerinde pudra da uygulanmalıdır. Pudra uygulandığı zaman burun üzerinde bir makyaj uygulandığı görünmeyen bir hale gelir.

Yanıtla