Türkiye’de Baharda Gidilebilecek 4 Yer

Bahar geldi. Mart ayının ilk günlerini yaşıyoruz ve o soğuk, kış günlerinden sonra artık biraz nefes almayı hak ediyoruz. Hava şartlarından dolayı çok fazla eve, kapalı alanlara kapandık. Şimdi artık biraz nefes alma zamanı.

Artık siz de yollara çıkmanız gerektiğini düşünüyor iseniz o zaman gelin, bu güzelim topraklarda nerelere gidilebilir, en ideal rotalar nerelerdir onlara bir göz atalım:

  • Kapadokya

Biraz kendi bölgeme torpil geçmek adına, biraz da gerçekten Kapadokya için en doğru mevsimin baharlar olduğu gerçeğinden yola çıkarak, bahar ayında gidilebilecek en uygun yerlerin başında geliyor. Balona binebilirsiniz. Farklı türde safarilere katılabilirsiniz. Gün batımını Uçhisar Kalesinin tepesinden izleyebilirsiniz. Uyarınıza nasıl gelirse.

kapadokya

kapadokya

  • Mardin

Türk, Ermeni, Kürt ve Süryani kimliklerine beşiklik eden Mezopotamya’nın bu olağanüstü kentini gezmek için daha iyi bir dönem olamaz. Sıcaklar bastırmadan, farklı kültürlerin ayak izlerini görmek ve muhteşem damak lezzetlerini yaşamak için muhteşem bir yer Mardin, büyülü başka bir atmosfer.

  • Datça

Sıcaklar alıp başını gitmeden, kent gün geçtikçe popülerleştiğinden kalabalıklaşmadan bir Datça yapmanın tam zamanı. İster eski Datça’ya gidin ve Can Yücel’in evinin olduğu sokaklarda gezinin, ister muhteşem koyları gezin ama bu dönem Datça bir başka güzel.

datça

datça

  • Cunda Adası

Bahara gerçekten merhaba demek istiyorsanız, buradan daha iyi bir yer bulamazsanız. Eski Rum evlerinin olduğu sokaklarda gezinmek, bozulmamış bir doku ile rastlaşmak başka bir duygu ve başka bir dünya.

Yanıtla